یک روز ، یک جمله ...

امروز به هر کاری که قراره انجام بدی، باور داشته باش

×

پیام

Failed loading XML...
06 مهر

نکات و ترفندهایی که در مورد جستجوی گوگل نمی دانید مطلب ویژه

همه روزه از سرویس گوگل استفاده می کنیم، اما تمام ترفندهای آن را نمی دانیم!

وقتی یک عبارتی را جستجو می کنید و نتیجه دلخواه را کسب نمی کنید، نیازی نیست کلماتی را از آن عبارت حذف کنید، کافیست قبل از هر کلمه ای که می خواهید در جستجو نباشد کاراکتر - را قرار دهید.

اگر به دنبال مطلبی درون وب سایت خاصی هستید می توانید به گوگل بگویید که تنها آن وب سایت را جستجو کند. کافیست از Site: استفاده نمایید و در مقابل آن آدرس وب سایت مدنظر را وارد کرده و سپس مقدار جستجو را قرار دهید.

گوگل دارای سرویس ماشین حساب است. کافیست معادلات ریاضی خود را به گوگل بدهید تا آنها را حساب نماید.

می خواهید عین عبارتی که وارد می کنید جستجو شود، کافیست قبل از عبارت از دورک intitle: استفاده نمایید.

اگر دو عبارت متفاوت از هم دارید و می خواهید آنها را باهم جستجو کنید کافیست بین آن دو عبارت کلمه or را قرار دهید و مقادیر را در بین "" تایپ کنید.

امروزه تصاویر متحرک بسیار رایج شده اند، اگر به دنبال تصاویر متحرک هستید، کافیست پس از جستجوی عبارت از گزینه Images سپس Type گزینه Animated را انتخاب کنید.

اگر می خواهید کار ترجمه انجام دهید علاوه بر سرویس ترجمه گر گوگل می توانید در موتور جستجوگر مقداری مانند translate english to persian را وارد نمایید تا بتوانید کار ترجمه را انجام دهید.

به دنبال تاریخ مناسبت خاصی هستید، کافیست نام مناسبت را وارد کرده تا گوگل تاریخ آن را به شما بگوید. برای جستجوی بهتر می توانید مقدار Date را در مقابل آن مناسبت قرار دهید.

بخشی از یک عبارت مانند نام یک آهنگ را فراموش کرده اید، کافیست به جای آن بخش مقدار * را قرار دهید.

به دنبال نوع خاصی از فایل می گردید، کافیست از دورک Filetype: استفاده نمایید و در مقابل پسوند فایل را وارد کنید. مانند filetype:PPT

زمانیکه عبارت خود را بین "" قرار دهید، گوگل عبارت را به ترتیب کلمات تایپ شده جستجو می کند.

اگر می خواهید ترجمه و تعریف یک کلمه را بدانید کافیست قبل از آن کلمه عبارت Define را وارد کنید.

شما می توانید با مقدار عبارت Set Timer یک هشدار دهنده برای خود ایجاد نمایید. کافیست در مقابل این مقدار مدت زمان را وارد نمایید مانند set timer for 1 minutes

اگر به دنبال آهنگ خاصی از یک خوانند مطرح می باشید اما نام آن آهنگ را فراموش کرده اید کافیست از عبارت songs by استفاده نمایید. در مقابل آن نام خوانند مدنظر را وارد نمایید مانند songs by Sirvan

مورد بالا برای کتاب هم صادق است. کافیست Books by را همانند ساختار بالا استفاده نمایید.

به دنبال اطلاعات پرواز یک هواپیمایی می باشید، کافیست از مقدار Flight استفاده نمایید مانند flight EK972 EK airways

می خواهید اطلاعات مربوط به طلوع و غروب خورشید در شهرهای مختلف را بدانید، کافیست از مقادیر Sunrise و Sunset استفاده نمایید و در مقابل آنها نام شهر مدنظر را وارد نمایید مانند Sunset Tehran

می خواهید ریشه اصلی یک کلمه را پیدا کنید، کافیست پس از وارد کردن آن کلمه از مقدار etymology استفاده نمایید.

اگر تمایل دارید کمی با گوگل سرگرم شوید عبارت Google gravity را تایپ کرده و گزینه I'm feeling lucky را انتخاب نمایید یا do a barrel roll وارد کنید و دکمه جستجو را بزنید تا نتیجه را ببینید. عبارت Atari Breakout را در بخش تصاویر گوگل جستجو کنید تا بیشتر سرگرم شوید. مقدار zerg rush را وارد نمایید و باز دکمه جستجو را بزنید.

در صورت وارد کردن کلمات عمومی شناخته شده مانند نام کشورها، شهرها، فیلم ها، آهنگ ها و ... اطلاعات کامل آنها در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند.

اگر وب سایتی مدنظر شماست و متوجه شدید که آفلاین است، کافیست در گوگل آنرا جستجو کنید و از بخش Cached سرویس گوگل برای دیدن آن بهره ببرید.

شما می توانید در بخش جستجوی تصاویر گوگل، یک عکس را آپلود نمایید تا تصاویر مشابه با آن را مشاهده کنید. آپلود می تواند از طریق اطلاعات موجود بر روی رایانه شما باشد یا لینک یک تصویر در وب سایت دیگر. در صورتیکه از لینک تصویر در یک وب سایت می خواهید این کار را انجام دهید و از مرورگر کروم استفاده می کنید، زمانیکه زبان سیستم شما بر روی حالت انگلیسی است کافیست دکمه S روی کیبورد را نگه داشته و روی عکس راست کلیک نمایید.

سوالات عادی خود را از گوگل بپرسید، البته به انگلیسی. به طور مثال How far is X to Y می تواند مسافت بین دو منطقه جغرافیایی را برای شما مشخص کند.

رضا اردانه

مدیریت وب سایت آموزش دیجیتال

نظر دادن

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید