یک روز ، یک جمله ...

امروز به هر کاری که قراره انجام بدی، باور داشته باش

×

پیام

Failed loading XML...
12 دی

حذف تاریخچه جستجوی کورتانا در ویندوز ۱۰

کورتانا به عنوان یک دستیار شخصی، اقدام به ذخیره سازی اطلاعات بر روی سیستم و حساب مایکروسافت شما می نماید.

در این مقاله می خواهیم به نحوه پاکسازی این اطلاعات از روی سیستم شخصی شما بپردازیم. کورتانا بر روی ویندوز بسیار کارآمد است اما وجود تاریخچه بر روی سیستم شخصی بعضا می تواند باعث ایجاد دردسر شود. برای اینکه بتوانید این تاریخچه را پاکسازی نمایید مراحل زیر را طی نمایید. می بایست مدنظر داشته باشید که گزینه ای به عنوان پاکسازی کورتانا وجود ندارد، بنابراین با یک ترفند می خواهیم اقدام به پاکسازی این بخش نماییم.

  • در مرحله اول، از پنجره تنظیمات ویندوز بر روی گزینه Privacy کلیک نمایید.
  • از پنجره نمایش داده شده گزینه Speech, inking, & typing را برگزینید.
  • حال بر روی دکمه Stop getting to know me کلیک نمایید. اینکار باعث توقف فعالیت کورتانا در جمع آوری اطلاعات شما و حذف تاریخچه آن می شود. در صورتیکه می خواهید این فعالیت مجدد ادامه پیدا کند کافیست روی گزینه Turn On کلیک نمایید.

با انجام فرآیند بالا، تاریخچه کورتانا از روی سیستم شما حذف می شود، اما باید بخاطر داشته باشید که این تاریخچه بر روی حساب کاربری شما در مایکروسافت همچنان باقی است و برای حذف آن می بایست اقدام به پاکسازی سرویس بینگ خود نمایید. در صورتیکه می خواهید این روند را انجام دهید مراحل زیر نیز طی نمایید:

  • بر روی گزینه Go to Bing and manage personal info for all your devices کلیک نمایید.
  • بعد از باز شدن صفحه مربوط به حساب کاربری بینگ از بخش پایین صفحه یعنی Other Cortana Data and Personalized Speech, Inking and Typing گزینه Clear را انتخاب نمایید.

نکته: در صورتیکه اطلاعات را از تاریخچه سیستم خود حذف نکرده باشید و صرفا از حساب کاربری بینگ خود آنها را حذف نمایید، این اطلاعات مجدد از طریق سیستم شما بر روی حساب کاربری بینگ شما سینک می شوند.

رضا اردانه

مدیریت وب سایت آموزش دیجیتال

نظر دادن

خبرنامه

برای دریافت جدیدترین خبرهای سایت در خبرنامه عضو شوید